C1812F104K2RAC7800 KEMET
C1812F104K2RAC7800 Images
Please contact us for more photos of C1812F104K2RAC7800
Part Number C1812F104K2RAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1812F104K2RAC7800
Datasheet download C1812F104K2RAC7800.pdf
Request Quotation for C1812F104K2RAC7800
C1812F104K2RAC7800 Specifications
Part Number C1812F104K2RAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 1812
Dielectric X7R
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 0.1 uF
Case Size 1812
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 1 mm
Product Length 4.5 mm