12065C474KAT2A AVX
12065C474KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065C474KAT2A
Part Number 12065C474KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065C474KAT2A
Datasheet download 12065C474KAT2A.pdf
Request Quotation for 12065C474KAT2A
12065C474KAT2A Specifications
Part Number 12065C474KAT2A
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.52 mm
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.47 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.52(Max) mm
Product Length 3.2 mm