0603ZD225KAT2A AVX
0603ZD225KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0603ZD225KAT2A
Part Number 0603ZD225KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0603ZD225KAT2A
Datasheet download 0603ZD225KAT2A.pdf
Request Quotation for 0603ZD225KAT2A
0603ZD225KAT2A Specifications
Part Number 0603ZD225KAT2A
MSL Level 1
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94 mm
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 10 V
Mounting Surface Mount
Tolerance 10 %
Package/Case 0603
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Construction Flat
Capacitance Value 2.2 uF
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm