08051C223JAT2A AVX
08051C223JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08051C223JAT2A
Part Number 08051C223JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08051C223JAT2A
Datasheet download 08051C223JAT2A.pdf
Request Quotation for 08051C223JAT2A
08051C223JAT2A Specifications
Part Number 08051C223JAT2A
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 5 %
Construction Flat
MSL Level 1
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Military Standard
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 0.022 uF
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm