08052A151JAT2A AVX
08052A151JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08052A151JAT2A
Part Number 08052A151JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 200V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08052A151JAT2A
Datasheet download 08052A151JAT2A.pdf
Request Quotation for 08052A151JAT2A
08052A151JAT2A Specifications
Part Number 08052A151JAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Tolerance 5 %
Case Size 0805
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0805
Construction Flat
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 150 pF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm