08052A4R7CAT2A AVX
08052A4R7CAT2A Images
Please contact us for more photos of 08052A4R7CAT2A
Part Number 08052A4R7CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 200V C0G 0.25pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08052A4R7CAT2A
Datasheet download 08052A4R7CAT2A.pdf
Request Quotation for 08052A4R7CAT2A
08052A4R7CAT2A Specifications
Part Number 08052A4R7CAT2A
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 200 V
Construction Flat
Tolerance 0.25 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Rad Hard No
Capacitance Value 4.7 pF
Case Size 0805
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
Lead Finish Matte Tin
Dielectric C0G
Military Standard
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm