08053C681KAT2A AVX
08053C681KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08053C681KAT2A
Part Number 08053C681KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08053C681KAT2A
Datasheet download 08053C681KAT2A.pdf
Request Quotation for 08053C681KAT2A
08053C681KAT2A Specifications
Part Number 08053C681KAT2A
Capacitance Value 680 pF
Failure Rate
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm
MSL Level 1
Military Standard
Package/Case 0805
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 2.01 mm