08055A130JAT2A AVX
08055A130JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08055A130JAT2A
Part Number 08055A130JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 13pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08055A130JAT2A
Datasheet download 08055A130JAT2A.pdf
Request Quotation for 08055A130JAT2A
08055A130JAT2A Specifications
Part Number 08055A130JAT2A
Failure Rate
Product Dimensions 2.01 x 1.25 mm
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 13 pF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Length 2.01 mm