08055G104ZAT2A AVX
08055G104ZAT2A Images
Please contact us for more photos of 08055G104ZAT2A
Part Number 08055G104ZAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08055G104ZAT2A
Datasheet download 08055G104ZAT2A.pdf
Request Quotation for 08055G104ZAT2A
08055G104ZAT2A Specifications
Part Number 08055G104ZAT2A
Type Flat
Mounting Surface Mount
Dielectric Y5V
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.1 uF
MSL Level 1
Operating Temperature -30 to 85 °C
Construction Flat
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.02 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance -20 to 80 %
Voltage(DC) 50 V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.02(Max) mm
Product Length 2.01 mm