08055U101JAT2A AVX
08055U101JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08055U101JAT2A
Part Number 08055U101JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08055U101JAT2A
Datasheet download 08055U101JAT2A.pdf
Request Quotation for 08055U101JAT2A
08055U101JAT2A Specifications
Part Number 08055U101JAT2A
Capacitance Value 100 pF
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.02 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric C0G
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.02 mm
Product Length 2.01 mm