UMK105CG220JV-F TAIYO YUDEN
UMK105CG220JV-F Images
Please contact us for more photos of UMK105CG220JV-F
Part Number UMK105CG220JV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK105CG220JV-F
Datasheet download UMK105CG220JV-F.pdf
Request Quotation for UMK105CG220JV-F
UMK105CG220JV-F Specifications
Part Number UMK105CG220JV-F
Case Size 0402
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Dielectric C0G
Package/Case 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 22 pF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm