08056D226MAT2A-CV AVX
08056D226MAT2A-CV Images
Please contact us for more photos of 08056D226MAT2A-CV
Part Number 08056D226MAT2A-CV
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Emboss T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08056D226MAT2A-CV
Datasheet download 08056D226MAT2A-CV.pdf
Request Quotation for 08056D226MAT2A-CV
08056D226MAT2A-CV Specifications
Part Number 08056D226MAT2A-CV
Package/Case 0805
Dielectric X5R
Package Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.52
Tolerance 20
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Moisture Sensitivity Level 1
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Pin Count 2
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Voltage(DC) 6.3 V