0805YC105K4Z2A AVX
0805YC105K4Z2A Images
Please contact us for more photos of 0805YC105K4Z2A
Part Number 0805YC105K4Z2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805YC105K4Z2A
Datasheet download 0805YC105K4Z2A.pdf
Request Quotation for 0805YC105K4Z2A
0805YC105K4Z2A Specifications
Part Number 0805YC105K4Z2A
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm