CL21B225KAFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B225KAFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21B225KAFNNNE
Part Number CL21B225KAFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 25VDC X7R 10% SMD 0805 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B225KAFNNNE
Datasheet download CL21B225KAFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21B225KAFNNNE
CL21B225KAFNNNE Specifications
Part Number CL21B225KAFNNNE
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Capacitance Value 2.2 uF
Max Processing Temp 250
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm