0805YC224MAT2A AVX
0805YC224MAT2A Images
Please contact us for more photos of 0805YC224MAT2A
Part Number 0805YC224MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805YC224MAT2A
Datasheet download 0805YC224MAT2A.pdf
Request Quotation for 0805YC224MAT2A
0805YC224MAT2A Specifications
Part Number 0805YC224MAT2A
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0805
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 0.94 mm