0805ZD106KAT2A AVX
0805ZD106KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0805ZD106KAT2A
Part Number 0805ZD106KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805ZD106KAT2A
Datasheet download 0805ZD106KAT2A.pdf
Request Quotation for 0805ZD106KAT2A
0805ZD106KAT2A Specifications
Part Number 0805ZD106KAT2A
Rad Hard No
Capacitance Value 10 uF
Tolerance 10 %
Case Size 0805
Voltage(DC) 10 V
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Military Standard
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Operating Temperature -55 to 85 °C
Construction Flat
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X5R
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm