06031C103K4Z2A AVX
06031C103K4Z2A Images
Please contact us for more photos of 06031C103K4Z2A
Part Number 06031C103K4Z2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 10000pF \u00b110% Automotive FLEXITERM 7\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031C103K4Z2A
Datasheet download 06031C103K4Z2A.pdf
Request Quotation for 06031C103K4Z2A
06031C103K4Z2A Specifications
Part Number 06031C103K4Z2A
Construction Flat
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.01 uF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Package/Case 0603
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.94 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 1.6 mm