12061A331JAT2A AVX
12061A331JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12061A331JAT2A
Part Number 12061A331JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 330pF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12061A331JAT2A
Datasheet download 12061A331JAT2A.pdf
Request Quotation for 12061A331JAT2A
12061A331JAT2A Specifications
Part Number 12061A331JAT2A
Tolerance 5 %
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Case Size 1206
Dielectric C0G
Type Flat
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 330 pF
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm