12061A681KAT2A AVX
12061A681KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12061A681KAT2A
Part Number 12061A681KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 100V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12061A681KAT2A
Datasheet download 12061A681KAT2A.pdf
Request Quotation for 12061A681KAT2A
12061A681KAT2A Specifications
Part Number 12061A681KAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Dielectric C0G
Rad Hard No
Case Size 1206
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 680 pF
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm