12061C682KAT2A AVX
12061C682KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12061C682KAT2A
Part Number 12061C682KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0068uF 100V X7R 10% SMD 1206 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12061C682KAT2A
Datasheet download 12061C682KAT2A.pdf
Request Quotation for 12061C682KAT2A
12061C682KAT2A Specifications
Part Number 12061C682KAT2A
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Dielectric X7R
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.0068 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm