12065A100KAT2A AVX
12065A100KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A100KAT2A
Part Number 12065A100KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A100KAT2A
Datasheet download 12065A100KAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A100KAT2A
12065A100KAT2A Specifications
Part Number 12065A100KAT2A
Package/Case 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Dielectric C0G
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 10 pF
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm