12065A101FAT2A AVX
12065A101FAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A101FAT2A
Part Number 12065A101FAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 50V C0G 1% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A101FAT2A
Datasheet download 12065A101FAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A101FAT2A
12065A101FAT2A Specifications
Part Number 12065A101FAT2A
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Voltage(DC) 50 V
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 100 pF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm