CM03X5R225M06AH AVX
CM03X5R225M06AH Images
Please contact us for more photos of CM03X5R225M06AH
Part Number CM03X5R225M06AH
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM03X5R225M06AH
Datasheet download CM03X5R225M06AH.pdf
Request Quotation for CM03X5R225M06AH
CM03X5R225M06AH Specifications
Part Number CM03X5R225M06AH
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Failure Rate
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin Over Nickel
Dielectric
Military Standard
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Voltage(DC) 6.3 V
Capacitance Value 2.2 uF
Pin Count 2
Operating Temperature -55 to 85 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3
Max Processing Temp 230
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm