06035C222JAT2A AVX
06035C222JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035C222JAT2A
Part Number 06035C222JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035C222JAT2A
Datasheet download 06035C222JAT2A.pdf
Request Quotation for 06035C222JAT2A
06035C222JAT2A Specifications
Part Number 06035C222JAT2A
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 0.0022 uF
MSL Level 1
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm