ST03X5R225M06SH Kyocera
ST03X5R225M06SH Images
Please contact us for more photos of ST03X5R225M06SH
Part Number ST03X5R225M06SH
Manufacturer Kyocera
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level ST03X5R225M06SH
Datasheet download ST03X5R225M06SH.pdf
Request Quotation for ST03X5R225M06SH
ST03X5R225M06SH Specifications
Part Number ST03X5R225M06SH
Operating Temperature -55 to 85 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 20
Construction Flat
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Capacitance Value 2.2 uF
Maximum Processing Temperature 260
Voltage(DC) 6.3 V