12065A102JAT2A AVX
12065A102JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A102JAT2A
Part Number 12065A102JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A102JAT2A
Datasheet download 12065A102JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A102JAT2A
12065A102JAT2A Specifications
Part Number 12065A102JAT2A
Type Flat
Capacitance Value 0.001 uF
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm