GRM21BR61E226ME44L Murata Manufacturing
GRM21BR61E226ME44L Images
Please contact us for more photos of GRM21BR61E226ME44L
Part Number GRM21BR61E226ME44L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 25V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM21BR61E226ME44L
Datasheet download GRM21BR61E226ME44L.pdf
Request Quotation for GRM21BR61E226ME44L
GRM21BR61E226ME44L Specifications
Part Number GRM21BR61E226ME44L
Case Size 0805
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin Over Nickel
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 25 V
Pin Count 2
Dielectric X5R
Package/Case 0805
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Supplier Package 0805
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm