12065A271JAT2A AVX
12065A271JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A271JAT2A
Part Number 12065A271JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 270pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A271JAT2A
Datasheet download 12065A271JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A271JAT2A
12065A271JAT2A Specifications
Part Number 12065A271JAT2A
Dielectric C0G
Capacitance Value 270 pF
Tolerance 5 %
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm