| Part Number | 12065A681FAT2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 621600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 680pF 50V C0G 1% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 12065A681FAT2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 12065A681FAT2A |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.94 mm |
| Tolerance | 1 % |
| Capacitance Value | 680 pF |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Case Size | 1206 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | C0G |
| Package/Case | 1206 |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.94(Max) mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-12065A681FAT2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1808 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1808C102KGRAC7800.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 12pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO120F50TRPF.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 18pF 50V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for CBR08C180F5GAC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 16VDC X7R 10% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C102K4RACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1210X225K5RACAUTO.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM1555C1H220JA16D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Emboss T R Download PDF datasheet for EMK325B7226KMHP.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 0.5pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S0R5BV4T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 22uF 25V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM32ER61E226KE15L.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 47pF 16V C0G 10% SMD 0402 Paper T R Download PDF datasheet for C0402C470K4GACTU.pdf |