12067C102KAT2A AVX
12067C102KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067C102KAT2A
Part Number 12067C102KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067C102KAT2A
Datasheet download 12067C102KAT2A.pdf
Request Quotation for 12067C102KAT2A
12067C102KAT2A Specifications
Part Number 12067C102KAT2A
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Capacitance Value 0.001 uF
Voltage(DC) 500 V
Rad Hard No
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.02 mm
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.02(Max) mm
Product Length 3.2 mm