12067C103KAT2A AVX
12067C103KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067C103KAT2A
Part Number 12067C103KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067C103KAT2A
Datasheet download 12067C103KAT2A.pdf
Request Quotation for 12067C103KAT2A
12067C103KAT2A Specifications
Part Number 12067C103KAT2A
Voltage(DC) 500 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Rad Hard No
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.52 mm
Capacitance Value 0.01 uF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.52(Max) mm
Product Length 3.2 mm