12067C472KAT2A AVX
12067C472KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067C472KAT2A
Part Number 12067C472KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0047uF 500V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067C472KAT2A
Datasheet download 12067C472KAT2A.pdf
Request Quotation for 12067C472KAT2A
12067C472KAT2A Specifications
Part Number 12067C472KAT2A
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.27 mm
Capacitance Value 0.0047 uF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Voltage(DC) 500 V
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.27(Max) mm
Product Length 3.2 mm