LMK105B7223KV-F TAIYO YUDEN
LMK105B7223KV-F Images
Please contact us for more photos of LMK105B7223KV-F
Part Number LMK105B7223KV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 10V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level LMK105B7223KV-F
Datasheet download LMK105B7223KV-F.pdf
Request Quotation for LMK105B7223KV-F
LMK105B7223KV-F Specifications
Part Number LMK105B7223KV-F
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 10 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.022 uF
Rad Hard No
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm