VJ0805A471KXBMC Vishay
VJ0805A471KXBMC Images
Please contact us for more photos of VJ0805A471KXBMC
Part Number VJ0805A471KXBMC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 100V C0G 10% SMD 0805 150\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0805A471KXBMC
Datasheet download VJ0805A471KXBMC.pdf
Request Quotation for VJ0805A471KXBMC
VJ0805A471KXBMC Specifications
Part Number VJ0805A471KXBMC
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 470 pF
Max Processing Temp 235 to 260|260
Voltage(DC) 100 V
Operating Temperature -55 to 150 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.45 mm
Dielectric C0G
MSL Level 1
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.45(Max) mm
Product Length 2 mm