1206CA151JAT1A AVX
1206CA151JAT1A Images
Please contact us for more photos of 1206CA151JAT1A
Part Number 1206CA151JAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 600V 630V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206CA151JAT1A
Datasheet download 1206CA151JAT1A.pdf
Request Quotation for 1206CA151JAT1A
1206CA151JAT1A Specifications
Part Number 1206CA151JAT1A
Tolerance 5 %
Construction Flat
Capacitance Value 150 pF
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.52 mm
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 600, 630 V
Package/Case 1206
MSL Level 1
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.52(Max) mm
Product Length 3.2 mm