1206YC334JAT2A AVX
1206YC334JAT2A Images
Please contact us for more photos of 1206YC334JAT2A
Part Number 1206YC334JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 16V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206YC334JAT2A
Datasheet download 1206YC334JAT2A.pdf
Request Quotation for 1206YC334JAT2A
1206YC334JAT2A Specifications
Part Number 1206YC334JAT2A
Case Style Ceramic Chip
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Capacitance Value 0.33 uF
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm