1206ZD335KAT2A AVX
1206ZD335KAT2A Images
Please contact us for more photos of 1206ZD335KAT2A
Part Number 1206ZD335KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.3uF 10V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206ZD335KAT2A
Datasheet download 1206ZD335KAT2A.pdf
Request Quotation for 1206ZD335KAT2A
1206ZD335KAT2A Specifications
Part Number 1206ZD335KAT2A
Case Size 1206
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 10 V
Capacitance Value 3.3 uF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric X5R
Operating Temperature -55 to 85 °C
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.78 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm