12103D106KAT2A AVX
12103D106KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12103D106KAT2A
Part Number 12103D106KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12103D106KAT2A
Datasheet download 12103D106KAT2A.pdf
Request Quotation for 12103D106KAT2A
12103D106KAT2A Specifications
Part Number 12103D106KAT2A
Tolerance 10 %
Package/Case 1210
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 10 uF
Construction Flat
Case Size 1210
Operating Temperature -55 to 85 °C
Dielectric X5R
MSL Level 1
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm