12105C154KAT2A AVX
12105C154KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12105C154KAT2A
Part Number 12105C154KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.15uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12105C154KAT2A
Datasheet download 12105C154KAT2A.pdf
Request Quotation for 12105C154KAT2A
12105C154KAT2A Specifications
Part Number 12105C154KAT2A
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.15 uF
Construction Flat
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.94 mm
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Case Size 1210
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1210
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm