1210GC102KAT1A AVX
1210GC102KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1210GC102KAT1A
Part Number 1210GC102KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210GC102KAT1A
Datasheet download 1210GC102KAT1A.pdf
Request Quotation for 1210GC102KAT1A
1210GC102KAT1A Specifications
Part Number 1210GC102KAT1A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.001 uF
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.7 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 1210
Voltage(DC) 2 kV
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.7(Max) mm
Product Length 3.2 mm