1210SC821KAT1A AVX
1210SC821KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1210SC821KAT1A
Part Number 1210SC821KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 820pF 1500V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210SC821KAT1A
Datasheet download 1210SC821KAT1A.pdf
Request Quotation for 1210SC821KAT1A
1210SC821KAT1A Specifications
Part Number 1210SC821KAT1A
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 1.5 kV
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.7 mm
Case Size 1210
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Package/Case 1210
Capacitance Value 820 pF
Dielectric X7R
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.7(Max) mm
Product Length 3.2 mm