| Part Number | TMK212BBJ106KD-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 840650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TMK212BBJ106KD-T |
| Datasheet download |
| Part Number | TMK212BBJ106KD-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 10 % |
| Case Size | 0805 |
| Termination Style | Wraparound |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.85 |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | 0805 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.85 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-TMK212BBJ106KD-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 560pF 100V X7R 10% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA101C561KAR.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 1uF 6.3VDC B 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188B10J105KA01D.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 100pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO101F50TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0033uF 50V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C332JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 3.3pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C339C5GACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 1000V X7R 20% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812AC103MAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 560pF 1000V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AA561KAT1A.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc X5R Dielectric 1.0\u00b5F \u00b120% \u00f813\"T R Download PDF datasheet for 02016D105MAT4A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0082uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR215A822JAA.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CL10C6R2CB8NNWC.pdf |