1210YC226KAT2A AVX
1210YC226KAT2A Images
Please contact us for more photos of 1210YC226KAT2A
Part Number 1210YC226KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210YC226KAT2A
Datasheet download 1210YC226KAT2A.pdf
Request Quotation for 1210YC226KAT2A
1210YC226KAT2A Specifications
Part Number 1210YC226KAT2A
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Tolerance 10 %
Package/Case 1210
Voltage(DC) 16 V
MSL Level 1
Capacitance Value 22 uF
Dielectric X7R
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm