1210ZC106KAT2A AVX
1210ZC106KAT2A Images
Please contact us for more photos of 1210ZC106KAT2A
Part Number 1210ZC106KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210ZC106KAT2A
Datasheet download 1210ZC106KAT2A.pdf
Request Quotation for 1210ZC106KAT2A
1210ZC106KAT2A Specifications
Part Number 1210ZC106KAT2A
Voltage(DC) 10 V
Package/Case 1210
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 10 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Construction Flat
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm