| Part Number | 18121C225KAZ2A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 800200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% SMD 1812 FlexiTerm 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 18121C225KAZ2A |
| Datasheet download |
| Part Number | 18121C225KAZ2A |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| MSL Level | 1 |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 1812 |
| Case Size | 1812 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 4.5 x 3.2 x 2.79 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Dielectric | X7R |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 2.2 uF |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.79(Max) mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-18121C225KAZ2A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 9pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10C090DB8NNNC.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1210 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1210Y104KXAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065A151JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A1R5BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.8pF 50V 0\u00b130ppm C 0.05pF Flat With Concave 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ML03510R8AAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.12uF 100V C0G 5% Radial 10.16mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C350C124J1G5TA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 100V X7R 5% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12101C105JAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 2.2uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Emboss T R Download PDF datasheet for CL21B225KOFNHNG.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065C105K4T2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for ESD65C105K4Z2A-28.pdf |