1812GC471KAT1A AVX
1812GC471KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1812GC471KAT1A
Part Number 1812GC471KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1812GC471KAT1A
Datasheet download 1812GC471KAT1A.pdf
Request Quotation for 1812GC471KAT1A
1812GC471KAT1A Specifications
Part Number 1812GC471KAT1A
Construction Flat
Package/Case 1812
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.54 mm
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 470 pF
MSL Level 1
Voltage(DC) 2 kV
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 4.5 mm