22255A473GAT2A AVX
22255A473GAT2A Images
Please contact us for more photos of 22255A473GAT2A
Part Number 22255A473GAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 50V C0G 2% SMD 2225 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 22255A473GAT2A
Datasheet download 22255A473GAT2A.pdf
Request Quotation for 22255A473GAT2A
22255A473GAT2A Specifications
Part Number 22255A473GAT2A
Construction Flat
Product Dimensions 5.72 x 6.35 x 1.52 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.047 uF
Case Size 2225
Tolerance 2 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 2225
Rad Hard No
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Product Depth 6.35 mm
Product Height 1.52(Max) mm
Product Length 5.72 mm