C0603C680J5GACTU KEMET
C0603C680J5GACTU Images
Please contact us for more photos of C0603C680J5GACTU
Part Number C0603C680J5GACTU
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 68pF 50V C0G 5% SMD 0603 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C680J5GACTU
Datasheet download C0603C680J5GACTU.pdf
Request Quotation for C0603C680J5GACTU
C0603C680J5GACTU Specifications
Part Number C0603C680J5GACTU
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Type Flat
Package/Case 0603
Military Standard
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric
Failure Rate
Capacitance Value 68 pF
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm