2225AC104KAT1A AVX
2225AC104KAT1A Images
Please contact us for more photos of 2225AC104KAT1A
Part Number 2225AC104KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% SMD 2225 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 2225AC104KAT1A
Datasheet download 2225AC104KAT1A.pdf
Request Quotation for 2225AC104KAT1A
2225AC104KAT1A Specifications
Part Number 2225AC104KAT1A
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.1 uF
Dielectric X7R
Construction Flat
Voltage(DC) 1 kV
Case Size 2225
Product Dimensions 5.72 x 6.35 x 2.54 mm
Tolerance 10 %
MSL Level 1
Package/Case 2225
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 6.35 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 5.72 mm