2225AC104KAZ1A AVX
2225AC104KAZ1A Images
Please contact us for more photos of 2225AC104KAZ1A
Part Number 2225AC104KAZ1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% SMD 2225 FlexiTerm 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 2225AC104KAZ1A
Datasheet download 2225AC104KAZ1A.pdf
Request Quotation for 2225AC104KAZ1A
2225AC104KAZ1A Specifications
Part Number 2225AC104KAZ1A
Construction Flat
Product Dimensions 5.72 x 6.35 x 2.54 mm
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 10 %
Case Size 2225
Dielectric X7R
Rad Hard No
Package/Case 2225
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 1 kV
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 0.1 uF
Product Depth 6.35 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 5.72 mm